Yeşil Hasat

2019/20 İlk Hasat, Soğuk Sıkım

₺ 47,00


Özellikleri

Tayga’nın hem şifası yüksek hem de tüketmesi keyifli, premium kalitedeki serilerinden. 2020 EVO International Olive Oil Competition (İtalya) Silver Medal ödülüne sahip.

Bozdağlar'ın yüksek rakımlarındaki bahçelerinden yeşil renk aşamasında toplanmış Memecik çeşidi zeytinlerden soğuk sıkımla üretilmiş, yüksek meyvemsiliğe sahip sızma zeytinyağı.

Hasat dönemi ve özenli üretimin göstergesi olarak çok düşük bir asitlik değerine sahip.

Yeşil dönemde yapılan hasat sayesinde yüksek meyvemsiliğe sahip, Memecik çeşidinin tipik yeşil ot ve çağla aromalarını hoş bir burukluk ve yakıcılıkla dengeli olarak sunan, kusursuz bir lezzette.

Hasat Tarihi: Kasım 2019 (Zeytinlerin olgunlaşma süreci yöreye ve rakıma göre ve yıllar arasında değişiklik göstermektedir.)

Serbest Yağ Asitliği: 0.19%

Üretim Yöntemi: Çevre dostu iki fazlı kontinü teknolojisiyle, başka zeytinlerle karışmasını önlemek için küçük ölçekli ve her sıkım arasında temizlenen bir sistemde sıkılmıştır. Verimden feragat edilerek toplandığı gün soğuk sıkımla (22-25 C) üretilmiştir. Su ile temas ederek lezzet ve şifa kaybı yaşamaması için separatör kullanılmamış, duyusal kusur oluşmaması için en geç ertesi gün kağıt fitreden geçirilerek posadan arındırılmıştır.

Koruma Yöntemi: 18 derece altında argon korumalı krom-çelik tanklarda hava ve ışıkla teması engellenerek saklanır, sipariş edildiğinde ambalajlanır.

Ambalaj Özelliği: İçi ve dışı gıdaya uygun lak kaplı teneke veya sızdırmaz guala kapaklı, koyu renk İtalyan şişe

Laboratuvar testleri üretim bitip tanklarımız tamamen dolduktan sonra yapılır ve sonuçlar satışı yapılan kaliteyi temsil eder. Yarışmalar için özel üretim yapılmaz. Zeytinyağı yaşayan bir ürün olduğu için en iyi koşullarda saklansa da zamanla bazı değerlerde değişiklikler olabilir. Sunulan test raporları raporun düzenlendiği tarihteki değerlerdir. Birden fazla tankta saklanan ürünlerde tanklar arası küçük farklar olabilir.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş
Diğer Ürünlerimiz
Abone ol, iyi haberlerimizi ilk sen al.

Manahan Logo Vektör

Güvenlik Özelliklerikapat